Hack Haber

Yemek Sepetine Siber Saldırı !!

Ülkemizde ki en önemli  yemek alışveriş sitesine siber saldırı gerçekleşti….

Yemek isterken ilk akla gelen yemek sepeti şirketinde veri ihlali yaşandı. 2 gün önce gerçekleşen saldırıda bir çok kişi ait veriler çalındı. Bu durumun ardında açıklamayı resmi Twitter adresinden yapıldı. Açıklama da :

Siber saldırılar bugün devletlerden, en büyük şirketlere, ünlülerde, finans kurumlarına kadar pek çok veri kaynağını tehdit etmekte olup, çağımızın en büyük suçlarından ve güvenlik sorunlarından biri haline gelmiştir. Dünya da siber saldırılara karşı %100 güvenli bir sistemden söz etmek mümkün olmasa bile Yemeksepeti olarak kullanıcılarımızın veri güvenliği adına bugüne kadar elimizden gelen tüm önlemleri aldığımızı vurgulamak isteriz.

Ancak, bu konu da yaşanan bir gelişme üzerine ilk ağızdan net bir bilgilendirme yapmak istiyoruz.

25.03.2021  sabah saatlerinde tespit ettiğimiz üzere Yemeksepeti kullanıcı veri tabanı kimliği tespit edilmeyen siber korsan ve korsanlar tarafından bir saldırıya uğradı ve bir güvenlik ihlali yaşandı. Yemeksepeti kullanıcılarının hesap bilgilerinin bir kısmı korsanlar tarafından ele geçirildi.

Tam olarak ne kadar veri kaybı açıklanmadı bu olayların ardından şifre ve epostalarının şifrelerini değiştirmelerini istediler.

Okuduğunuz için teşekkürler…

Bir önce ki yazımız : https://sibermanset.com/rootayyildiz-geri-dondu-kibris-savunma-bakanligi-datalari-cekildi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu