HaberTeknoloji Haber

Kripto Paralara da Vergi Geliyor…

Son zamanların gözdesi olan kripto paralara ülkemizde vergi hamlesi geldi…

İlk başlarda insanların tedirgin olarak kullandığı yatırım araçlarından biri olan kripto paralar Elon Musk gibi dünyaca ünlü kişiler tarafından teşvik edilince ilgi de her geçen gün artıyor.

Vergi Sistemi Yolda

Bilindiği üzere ülkemizde bu kazanılan paralardan vergi alınmıyordu. Ülkemiz dışa bağımlı olduğu için Devlet yöneticilerin her şeyden vergi alma ihtiyacı doğuruyor. Her geçen gün artan ilgi ve kazanılan paralardan sonra vergi sistemi geleceği konuşuluyordu. Beklene oldu ve bu kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  Haliç Kongre Merkezi’nde, Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı’nda açıkladı. Alınan kararları kendi resmi Twitter adresinde paylaşarak duyurdu.

Kripto Para Nedir ?

Kripto para, takas işlemlerinde kullanılabilen, tamamen dijital, şifrelenmiş, sanal para birimi. Kimilerine göreyse geleceğin para birimi.

Günümüzde kripto para birimleri pek çok kişi tarafından duyulmuş, devlet başkanlarından dev şirketlere kadar herkesin çok fazla dikkatini çekmiş durumda olan bilinmeyeni çok olan bir olgudur. Takas işlemlerini doğrulamak ve güvenli şekilde gerçekleştirmek için kriptografi kullanılır. Herhangi bir fiziksel karşılığa sahip değildir.

Okuduğunuz için teşekkürler…

Bir sonraki yazımız : https://sibermanset.com/tht-den-yunanistan-operasyonu/

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu