İnstagram Çalınan Hesapları Geri Kurtarmak İçin Yeni Adımlar Attı

Dünya da en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan İnstagram kullanıcı hesaplarının güvenliği için yeni adımlar attı.

Her geçen gün sosyal medyalara olan ilgi artmaya devam ediyor artan ilgi sadece sıradan insanlar tarafından değil saldırganlar tarafında da aynı şekilde devam ediyor.

Özellikle kullanıcıların hesaplarını hedefleyen saldırılar çoğu instagram kullanıcısının başını ağrıtmaya devam ediyor. Bu olaylardan sonra yeni güvenlik tedbirleri geliyor.

Güvenlik Kontrolü Özelliği Devrede

Kullanıcı hesaplarına saldırıların arttığını dile getirmiştik. İnstagram bu konuda hesapların güvenliği için ve çalınan hesapları geri almak için “güvenlik kontrolü” adı altında bazı önlemler aldı.

Hesapları geri almak için kullanıcılardan son oturum açma etkinliğini kontrol etme, profil bilgilerini gözden geçirme ve telefon numaraları veya e-posta gibi bazı bilgiler isteyecek.

Bunun yanı sıra bazı ülkeler de bu güvenlik adımları biraz daha ileri taşındı. Yeni gelen uygulamalar ile hesap giriş yaparken hesabınıza ekli olan numara da kayıtlı olan WhatsApp’a giriş kodu yolluyacak.

Yeni alınan önlemler ile saldırı ile çalınan hesapların geri alınması yönünde yardımcı olacaklarını dile getirdiler. Okuduğunuz için teşekkürler.

https://sibermanset.com/2021/07/17/sitemin-hacklenmesi-hakkinda/

Categories: Sosyal Medya

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s