Sosyal Medya

instagram Hesabım Çalındı… Hesabı Geri Kurtarma

Bugün sizlere instagram hesabım çalındı nasıl geri alabilirim sorusuna cevap vereceğim.

Günümüzde en popüler sosyal medya uygulaması şüphesiz instagramdır. Bu da hesapları ele geçirmek isteyen insanların sayısını baya arttırmış durumda.

Çalınan bir hesabı geri almak zorlu bir süreç ister. İnstagram hesabına giriş yapamamanız direk çalındığı anlamına gelmez.

Hesabınız instagram tarafından silinmiş veya taklitle kapatılmış olabilir.

İnstagram Hesabının Hacklendiği Nasıl Anlaşılır ?

Hesabınızın çalınıp çalınmadığını anlamak için önce giriş yapmayı deneyiniz.

Giriş bilgilerini girdikten sonra size kullanıcı adı hatalı derse genellikle ya hesabınız çalınıp kullanıcı adı değiştirirldi ya da hesabınız instagram tarafından silinmiş olabilir.

Daha emin olmak hesabım çalındı demek için hesabınız da ekli olan arkdaşlarınız ve ailenizde hesabın kullanıcı adı bilgisine ulaşın. Kullanıcı adı değiştirilmiş ve hesabınız hala aktifse bu demek oluyor ki hesabınız hacklenmiştir.

İnstagram Hesabı Nasıl Hacklenir ?

Sizlere instagram uygulamasının aşırı popüler olması nedeniyle hesaplarınızı ele geçirmeye çalışan sayıların sürekli arttığından bahsetmiştik. İnstagram hesaplarının çalınması için kullanın bazı yöntemler vardır.

Genellikle mail, dm ve wp mesajlarınıza gelen mesajlar en çok kullanılan yöntemlerdir. Mailde yer al yere kullanıcı bilgileriniz yazarsanız hesabınızı ele geçirirler.

Diğer seçenekler ise takipçi artırma uygulamaları… Hesabınızın bilgilerinizi sizden alırlar. Bu durum ileride hesabınızın ele geçirilmesine neden olabilir.

İnstagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım ?

instagram hesabım çalındı

İnstagram hesabının geri almanın pek çok yolu yoktur. Öncellikle giriş kısmına gelip şifremi unuttum seçeneğine tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra eğer telefon veya e-posta sıfırlama seçenekleri çıkarsa hemen kod isteyip şifrenizi değiştirmeyi deneyin ve hesabınızı güven altına almaya çalışın.

İnstagram hesabını geri almak için kayıtlı e-posta adresiniz büyük rol oynar. Hesaba giren kişiler ilk olarak şifre ve mail adresinizi değiştirir. Bu değişikliklerden sonra size instagram tarafından uyarı maili gelir ve bu maile 2 gün içinde cevap vermeniz gerekir.

Mailde hesabınızda sıra dışı hareketler gördük bu siz değilseniz hesabınızı güvene alın seçeneğine tıklayarak hesabınızı tekrar geri alabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler. Yardıma ihtiyacınız olursa yorumlar da belirterek bize ulaşabilirsiniz.

https://sibermanset.com/turkhackteamden-dirilis-operasyonu/

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: