Dünyanın En Büyük Et Tedarikçisine Fidye saldırısı

Fidye saldırıları devam ediyor.

Gün geçtikçe siber saldırılar artmaya devam ediyor. Bu yöntemlerin arasında en gözde olanı fidye saldırıları… Bu yıl dünyaca popüler bir çok şirket bu saldırılara mahuruz kaldı. Bunlar arasına ABD de bulunan dünyanın en büyük tedarikçisi JBS de katıldı.

Saldırganlar Rusya’dan

Olayların ardında yapılan araştırmalar sonunda saldırganların Rusya’dan REvil grubu olduğu belirledi. FBİ tarafından yapılan açıklama da  “JBS saldırısını REvil ve Sodinokibi’ye bağladık ve tehdit aktörlerini adalete teslim etmek için özenle çalışıyoruz” dedi .

Saldırıdan sonra şirketin web sitesi çevrimdışına alındı. Bunlardan sonra JBS yaptığı açıklama da herhangi bir veri ihlali ile karşılaşmadıklarını açıkladı.

Şirketin saldırıyla karşılaştığı gibi  BT sistemlerini askıya aldığını, yetkilileri bilgilendirdiğini ve şu anda üçüncü taraf hizmetlerin yardımıyla sistemleri bir yedekten geri yüklemek için çalıştığını söyledi. Bu olaylardan sonra en çok merak edilen soru ise fidye verip vermedikleri oldu. Bu konu hakkında henüz bir açıklama mevcut değil. Okuduğunuz için teşekkürler.

https://sibermanset.com/cw-warriordan-hainlere-saldiri/

Categories: Hack Haber

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s