Hack Grupları Hack Haber

Türkiye’nin En Popüler Hack Grupları…

Ülkemizde gün geçtikçe teknoloji ve hack alanına olan ilgi artmakta. Bugün sizlere ülkemizin en popüler hack gruplarını sıralayacağız…

1.) Ayyıldız Tim

Ayyıldız tim 2002 yılında yurt dışında kurulan bir hack forumudur . Milliyetçi duygularla kurulan bu grup bugüne kadar hayatta kalarak yoluna devam etmiştir. Forumda askeri hiyerarşi ile yönetilmektedir. Özellikle Redhack ve Anonymous ile aralarındaki olaylar ile gündeme gelmişlerdir.

Bunlar çoğu kişinin bildiği şeyler , bu  grubu sanal dünya da ,diğer hack forumları tarafından insanları milli duyguları istismar etmesi nedeniyle pek sevmez…

2.)Cyber-Warrior

Cyber-warrior Türkiye de kurulan en eski oluşumlardan biridir. 2000 yılında CwDoktoray tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana ayakta kalan bir kaç oluşumdan biridir.

Bilişim sektöründe bir çok kişiye öncülük etmişlerdir. Bunun yanı sıra Akıncılar isimli saldırı timleri ile sürekli aktif saldırılarına devam etmiştir. Hack forumları arasında bilgi paylaşma anlamında en üstlerde yer almaktadır.

3.)Türk Hack Team

2002 yılında Arsenik tarafında kurulan ve hala ayakta bulunan en köklü hack forumlarından biridir. Yapdıkları saldırılar ile sürekli gündemde olmuşlardır. İlk olarak ismini Microsoft’a ait olan msn.com ‘un ZoRRoKiN tarafından hacklenmesiyle duyurmuşlardır.

Bu saldırılarından sonra büyük sessizliğe gömülmüşlerdi. Bu sessizlik çoğu kişi tarafından THT’nin eskisi gibi aktif olamaz gibi eleştirilere neden oldu. Son aylarda Anka Red Timinin başına VETERAN adlı yöneticinin geçmesiyle saldırılarına tekrar başladılar.

4.) RedHack

RedHack 1997 yılında kurulmuş kendilerini zengin düşmanı fakir dostu ve halkçı olarak tanıtmaktadırlar. Ana kadrolarının 12 kişiden oluşduğu bilinmektedir. “Hak yiyen Hack yer” sözüyle çoğu kişinin aklına adlarını kazımıştırlar. Bunun yanı sıra ülkemizde bir çok önemli kurumları hackleyerek bilgiler elde etmişlerdir. Ayrıca dünyaca ünlü hack grubu Anonymous ile de bir çok saldırıları bulunmaktadır. Son zamanlarda bir çok üyesi tutuklanmıştır.

5.) SpyHackerz

2006 yılında Mectruy tarafından kurulan ve ülkemize gelen tehditlere karşı sanal dünya da cevap vermek amacıyla kurulmuş bir hack forumudur. Daha önce yapdıkları bir çok icraat ile kendilerinden söz ettirmişlerdir.

Son zamanlar da çoğu kişi tarafından sosyal medya bölümünün bu kadar forumda baskın olması eleştirilere neden olmuştur.

Okuduğunuz için teşekkürler…

Bir sonraki yazımız : https://sibermanset.com/turkic-hackerz-rulezdan-hdp-operasyonu/

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: