Yazılım Öğrenmek İçin En İyi Web Siteler

0 5

Günümüz teknoloji devri olarak nitelemek yanlış olmaz. Yazılıma olan ilgide gün geçdikçe artıyor. Bugün sizlere yazılım alanında sizlere öncülük edecek web sitelerden bahsedeceğim.

W3Schools.com

Bahsedeceğimiz konuya öncülük eden bir sitedir.” Hayattaki en iyi şeyler bedava olanlardır” diyerek ortaya çıkan bir web teknolojileri öğrenme platforumudur.

HTML, CSS, JavaScript, PHP, SQL, Python , JQuery, C ++, C # gibi bir çok kaynağa ulaşabileceğiniz uygulamalı ve ücretsiz ulaşabileceğiniz bir web sitedir. W3Schools.com Norveçli bir yazılım şirketi olan Refsnes Data tarafından 1998 yılında kurulmuştur.

Codecademy.com

Sırada ki sitemiz codecademy.com . Bu sitenin en önemli yanı sizi kod yazarak pratik yapmaya iter. Yazılım da önemli olan kısım pratiktir. Solda konuyu anlatır ne yapmanız gerektiğiyle ilgili bilgi verir. öğrettikten hemen sonra bir görev verir.Ortada görevi yaparsın ve o anda öğrendiğini hissedersin. Ve sağda yaptığın şeyin ne olduğunu anlarsın. Ücretsiz eğitim fırsatı sunar kullanıcılarına ama pro paketi de mevcuttur.

freecodecamp.org

Free code camp online bir platforumdur. Kullanıcılara ücretsiz eğitim desteği sunar.HTML, CSS, Javascript, JQuery gibi temel web teknolojilerinden veri tabanı programlamaya; kadar herşey hakkında bilgi sahibi olablirsiniz. En güzel yanı takıldığınız bir yerde online bir platforum olmasından dolayı hemen sorabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler…

Bir sonraki yazımız : https://sibermanset.com/yerli-uygulamaya-buyuk-ilgi/

Bu gönderiyi oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.