Telegram’a Göç Başladı

0 3

Son günler de WhatsApp uygulamasının aldığı karardan sonra Telegram uygulamasına göç başladı.

Dünya da en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarına sahip olan Mark Zuckerberg yeni bir karar aldı. En popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a sahip olan Mark Zuckerberg uygulamadan yeterınce para kazanamayınca reklam vermeyi düşündü. Vermek istediği reklamlar kullanıcılar tarafından büyük eleştiri alınca geri çekmek zorunda kaldı.

Bunun yerine kullanıcıların kişisel bilgilerini şirketlere satıyordu. Bu olay anlaşılınca bazı cezalara maruz kaldı. Bu durumdan sonra para kazanmak için kullanıcılara bazı şartlar sunarak uygulamayı kullanabileceğini belirtti.

Belirtilen şartlar baya ağır şartlar ;

Yukardaki şartları kullanıcılara sundu . Sözleşmenin kabul edilmemesi halinde uygulamanın kullanılması diye bir seçenek yok. Eskiden izinsiz olarak aldıkları kişisel bilgileri bu sefer kullanıcı izni olarak alıp satacaklarından şüphemiz yoktur.

Telegrama Yoğun İlgi

Mesajlasma uygulamalarından en popüler olan whatsApp’dan böyle karar çıkınca uygulamayı silip başka uygulamalara geçenler oldu. Bu uygulamalardan biri olan Telegram uygulaması büyük ilgi gördü. Telegram 2013 hayata geçirilmiş. çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcı Pavel Durov tarafından yaratılmıştır.

Okuduğunuz için teşekkürler…

Bir sonraki yazımız : https://sibermanset.com/brezilya-kamu-bakanligi-hacklendi/

 

Bu gönderiyi oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.