İnstagram Hesapları Nasıl Çalınıyor ?

0 5

Gün geçdikçe sosyal medya uygulamarının kullanımı artıyor. Bu artış bu uygulamaları kullanan insanları hedef haline getiriyor. Bu sizlere bu uygulamalardan biri olan instagram hesaplarının nasıl çalındığı hakkında bilgi vereceğim.

İnstagram da saldırganların ilk hedefi yüksek takipçili hesaplardır. İnstagram güvenli bir uygulama olduğu için hacklenme olasılığı düşük bu yüzden devreye phishing siteler devreye giriyor .

Bu siteler instagram resmi sayfasının giriş ekranının aynısını barından scriptler kurulur. Böyle hesap sahibine güvenen aşılanır .

Site kuruldukdan sonra önemli olan kısım hesap sahibini sitene çekebilmekdir. Bunun için kullanıcıya mail , dm veya wpden kullanıcıya bir mesaj atılır mesaj şu şekildedir.

*Instagram | Help Center*

Hello *@*,

A review by the Instagram team found that your account violated your copyright. If you do not approve your account, your account will be closed within 48 hours due to copyright infringement. Please confirm your account at the link below. Thank you for your understanding.
Visit the link to confirm your account:

*site adresi*

(If the link is not clicked, please paste it into your browser’s address bar.)

– *lnstagram From Facebook*
– *Case Number: 44728109*
– *:copyright:Instagram, Facebook Inc., 1601 Willow Road, Menlo Park, CA 94025*

Kullanıcıya hesabının telif haklarını ihlal ettiğini ve 24 saat içinde hesabınızı onaylamazlarsa hesaplarının kapatılacağını belirtiyor .

Unutmayın ki instagramın özelden mesaj atması gibi bir olayın olmadığı bu yöntem de gelen mesajda yer alan siteye gidip şifrenizi girmediğiniz sürece , hesabınızın çalınma olasılığı yokdur.

Okuduğunuz için teşekkürler…

sonraki yazımız : https://sibermanset.com/calinan-instagram-hesabini-kurtarma/

Bu gönderiyi oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.