Hack The Box İnvate Kodu Nasıl Alınır ?

0 3

Kendinizi pentest alanında geliştirmek için bir çok site vardı. Bunların başında Hack The Box geliyordu bugün sizlere invate kodunu nasıl alabileceğimiz hakkında bilgi vereceğim.

Öncelikle siteye gittiğimiz giriş yapabilmek için küçük bir hack işlemi yapmamızı istiyor. Davet kodunu alabilmek için hacklememiz gerekdiğinden bahsediyor.

Yapmamız gereken sayfanın kodlarını incelemek incelediğimizde direk dikkatimizi çeken “invateapi.min.js” yazılı kısım olacakdır.

Dikkatimizi çeken link kısmını kopyalayıp , tarayıcıda aradığımız karşımıza karşık olarak bazı kodlar verilmiş olduklarını görecez. İlk bakışda görmemiz zor olabilir ancak “makeinvate” yazılı kısım asıl önemli olan.

Önemli olan kısmı kopyaladıkdan sonra resmi sayfa da siteyi incele dedikden sonra console kısmınıa yazıyoruz ve bize bir bilgi veriyor.

Data kısmında yazılan şifreli yazı önemli olan bu yazıyı anlamlı hale getirmek. Bunun için de rot13.com adresini kullanıyoruz.

Rot13 sitesinden bize hackthebox.eu/api/invite/generate adresine gitmemiz gerekdiğini söylüyor. Bundan sonra ise Linux sistemine geçiş yapmak zorundayız. Linux sistemine geçiş yapdığımızda bir terminal açıp şu kodları yazıyoruz.

Enter’a basdığımızda bize bir şifrelenmiş kod verecektir.

Kodumuz sonunda “=” olduğundan base64 ile şifrelenmiş olduğunu anlıyoruz bunun için base64decode.org sitesine girip şifrelenmiş kodu çözmek gerekiyor.

Ve sonunda invate kodunu buluyoruz. Bundan sonra Hack The Box sitesine gidip invate kodunu yazmak kalıyor.

Böylelikle siteye kayıt olup CTF’ler çözmeye başlayabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler…

sıradaki yazımız : https://sibermanset.com/instagram-hesaplari-nasil-caliniyor/

 

Bu gönderiyi oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.