Google AdSense Başvuru Şartları

Pandemi döneminde insanlar evden nasıl para kazanılacağını merak ediyor. Bunun en başında bir web site kurmak geliyordur. Web site kurarken paran kazanmanın yolu reklamlardır.

Reklamlardan para kazanmak için bazı şirketler vardır. Bunun başında Google AdSense geliyor.

Google AdSense Nedir ? 

Para kazanmak için ilk sırada Google AdSense geliyor demişdik. Google tarafından sağlanan bir hizmet olan Google Adsense kolay ve risksiz para kazanma imkanı sunuyor. Google kendi reklamlarını sizin sitenizde veya youtube kanalında yayınlayarak sizlere para kazanma fırsatı sunuyor. Kısacası reklam ve müşteriyi bir araya getirerek reklam vermeyi hedef belirleyen bir yapıdır.

Google Adsense Onaylanması İçin Gerekenler

Para kazanmak için iyi bir seçenek olan Google AdSense çoğu kişinin tercih ettiği ilk seçeneklerden biridir. Bu yüzden onaylanması için bazı şartlar size sunar. Şartlara uymayan web siteler ile anlaşma sağlanmıyor. Şimdi bu şartlardan bahsedelim.

  • Google Analytics
  • Hakkında sayfası oluşturun
  • İletişim sayfası oluşturun
  • Gizlilik Politikası oluşturun
  • Makale sayısı
  • Makale kalitesi

Yukarıda bahsettiğimiz konulara uyanlar ile anlaşma sağlanma imkanı çok daha yüksek. Anlaşma sağlandıktan sonra sitenizde reklamlar için en iyi yerleri seçerek sitenizden para kazanmanıza yardımcı olur.

Para Kazanma Ve AdSense Pin

AdSense onaylandıkdan sonra para kazanma işlemi başlıyacaktır. Reklamlara tıklanma sayısı ile orantılı olacak şekilde para kazanma işlemi gerçekleşecektir. Yüksek miktarda para dönen bu sektörde hemen para kazanıp hesapdan çekmek zordur. Bunun için google herhangi bir yanlışlık olmaması için Adsense pin olayını getirmiştir.

Kazandığınız parayı çekmek için son aşama ise pin isteme aşamasıdır. Pin iste sekmesine basdıkdan sonra google tarafından sizin oturduğunuz adrese bir pin yolluyacaktır. Bunun ülkemize gelmesi 1-7 ay’a kadar sürmektedir. Pin geldikden sonra paranızı çekebilirsiniz.Nelere dikkat edilmesi gerektiğini bu sayfadan okuyabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler…

Bir sonraki yazımız : https://sibermanset.com/sinovac-sitesi-turkiyeye-tekrar-acildi/

 

Categories: Blog

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s