Haber Teknoloji Haberleri

WhatsApp’dan Beklenen Açıklama Geldi

Son günlerde konuşulan ve gündem olan konu WhatsApp uygulamasının getireceği yeni sözleşme.

Görüntülü konuşma ve mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın getireceği sözleşmeye gelen tepkilere karşı sessiz kalamadı. Yeni sözleşmede kullanıcıların kişisel bilgileri tehlike altına giriyordu. Bu yüzden milyonlarca kişi WhatsApp uygulamasını silip başka uygulamalara geçmeye karar verdi. Büyük tepkiden sonra gelen açıklamada

“Özel mesajlarınızı göremeyiz, aramalarınızı duyamayız. Özel mesajlarınızı uçtan uca şifreleme ile korumaya devam ediyoruz. Güncelleme, WhatsApp’ta bir işletmeye mesaj göndermeyle ilgili değişiklikleri içerir”

Açıklama insanları tatmin etmiş durum da değil. Bunlar yaşanırken ülkede kullanılan mesajlaşma uygulamalarının sıralaması değişdi.

Zirve Telegramda

Yaşanılan olaylardan sonra Türkiye’nin en popüler iletişim uygulamaları güncellendi. Zirveyi Telegram uygulaması aldı. Yaşanılan olaylardan sonra Telegram uygulaması 25 milyon yeni üye kazandı. Bunun ardında uygulamanın kurucusundan uygulamanın güvenirliği hakkında bir konuşma yapdı.

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, “Diğer popüler uygulamaların aksine, Telegram’ın hesap vereceği hissedarlar veya reklam verenler yoktur. Ağustos 2013’te kullanıma açıldığımız günden beri kullanıcılarımızın özel verilerinin tek bir baytını üçüncü bir taraflarla paylaşmadık”

Okuduğunuz için teşekkürler…

Bir sonraki yazımız : https://sibermanset.com/telegrama-goc-basladi/

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: