Netflixden Sevindirici Haber

0 4

Popüler film izleme uygulaması Netflixden Sevindirici haber geldi.

Ülkemizde son günler konuşulan konulardan biri popüler uygulamalarının Türkiyede temsilci bulundurma zorunluluğu , bu yeni çıkan yasaya uymayan bir çok şirket BTK tarafından ceza almışdı.

Bu yasaya uyması için 30 gün süre verilmişdi. Çoğu şirket bu yasaya uymadığı için ceza aldı. Bu olaylardan Netflix’den açıklama geldi. Ülkemizde temsilci bulunduracağını açıkladı

Netflix Temsilci Bulunduracak 

Ülkemizde 16 milyon kullanıcı barındıran uygulama temsilci açacak. Temsilci bulunduracağını söyleyen Şirketin ceosu Reed Hastings şu açıklamada bulundu

“Türkiye, zengin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneği ile bizim için çok değerli bir ülke. Bu nedenle muhteşem bir şehir olan İstanbul’da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye’ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz.”

Netflix ne demek?

Netflix, Amerika’da hayatına başlayan bir DVD kiralama şirketi. Yani çıkış amacı buydu. DVD sektörü bir dönem yavaşladı biliyorsunuz. Eskisi gibi rağbet görememeye başlayınca ortaya çıkan boşluktan sızı verdi Netflix içeri. Çevrimiçi video içerikleri yayınlamaya başladıktan sonra 2016 yılında artık dünyaya açılma kararı verdiğini duyurdu. Türkiye’de yayına başladı 1 saatte 7000’in üzerinde abone sayısına ulaştı.

Bir sonraki yazımız : https://sibermanset.com/local-file-inclusion-nedir/

Bu gönderiyi oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.