Hitit Universitesi Hacklendi

0 5

Ülkemizde bulunan devlet universitelerinden biri olan hitit üniversitesi hacklendi.

Bu saldıradan gördüğümüz gibi devlet kurumları hala tam güvenli değil. Bu kurumlar milyonlarca öğrencinin bilgilerinin bulunduruyor. Böyle açıkların bulunması insanların bilgilerini tehlikeye atmakdadır.

Saldırı NetlordZ’dan

Yeni açılan bir türk hacker grubu olan Netlordz’dan geldi bu saldırı.

Üniversiteye ait bir subdomain hacklendi . Saldırı Netlordz adminlerinden Lotnex ‘den geldi.Bu açığın en kısa sürede kapatılmasınu umut ediyoruz . Neyseki saldırı bir türk hackerdan geldiği için siteye zarar verilmedi.

Saldırı Kayıtları : https://mirror-h.org/zone/2725467/

NetLordZ Kimdir ?

NetLordZ  2020 yılında Lanstern kod adlı kişi tarafından kurulan Türk hacker grubudur.

Yeni kurulmasına rağmen bır çok icraat başarılı saldırı duzenlemişlerdir.Şimdi size grubun kurucusu Lanstern kod adlı defacerın sözlerını sunacağım.

Selam dostlar. Uzun uğraşlar sonucu sonunda forumumuzu online yapmayı başardık. Kolay iş gibi gözüküyor ama buzdağının görünmeyen kısmı var. Forum için özel sunucu kiraladık; sizin gözünüze hitap eden bir tema ayarladık, yine sizler için güvenliği had safhaya çektik ve daha neler neler yaptık. Şimdi her şeyimiz hazır. Sizlerden de fedakarlık bekliyoruz. Aklınıza takılan soruları sormaktan, istek ve önerilerinizi dile getirmekten çekinmeyin arkadaşlar. Hedefimiz en büyük kitleye ve zengin içeriğe sahip forum olmak. Umarım herkese hitap ederiz. Tüm üyelerime teşekkür ediyorum…

Bu yeni açılan Türk hack forumuna başarılar dileriz…

Bir sonraki yazımız :https://sibermanset.com/brute-force-nedir/

Bu gönderiyi oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.