Deeb Web Nedir ? Nasıl girilir ?

0 3

Bugün herkesin merak ettiği bir konu olan Deeb webe nasıl gireleceği hakkında bahsedeceğim.

İnternet alanı sandığımızdan daha büyük bir alana sahiptir. Bizim gördüğüm kısım sadece çok küçük bir alanıdır. Biz görmediğimiz veya google gibi arama motorlarıyla ulaşamadığımız kısımlara deeb web denir.

Deeb ortamında herkes anonimdir yani kullanıcıyı bulmak imkansıza yakındır.Buraya internet Dünyasının karanlık yüzü denilir bunun sebebi ise bir çok illegal olaylar dönmesidir.

Deeb Web Nedir ? 

Sizlere daha önce yazdığımız makalede deeb hakkında bilgi vermişdik. Deeb  web internet dünyasının karanlık ve yasa dışı olayların döndüğü büyük bir ağdır.

Bahsettiğimiz yasa dışı olaylar ; narkotikler, ateşli silahlar ve çalınan kredi kartı numaraları gibi yasa dışı ürünlerin alınıp satıldığı pazar yerleridir. En karanlık köşeler tetikçiler kiralamak, insan kaçakçılığı yapmak ve çocuk pornografisi bulmak için kullanılan büyük bir bölümü olduğundan söz edebiliriz.

Sadece böyle iğrenç olaylar dönülüyor demek yanlış olur tabi…

Deeb webe normal bir tarayıcı ile erişmek mümkün değildir. Bunun için devreye Tor tarayıcısı giriyor , Tor tarayıcısı aslında vpn özelliği görüyor bunu tüm trafik, dünyanın farklı yerlerinde bulunan röleler arasında gidip gelir ve kullanıcıyı anonim hale getirir.

Deeb Webe Giriş

Deeb webe ulaşmanın normal tarayıcı ile mümkün olmadığından bahsetmişdik. Bunun için Tor tarayıcısı devreye giriyor. Bunu Tor tarayıcısının resmi sitesinden indirerek ulaşabilirsiniz.Firefox’a dayalı olan Tor Browser, hem net hem de karanlık web’de gezinmenize izin verir.

Tarayıcıyı resmi sitesinden indirmenizi tavsiye ediyoruz çünkü çoğu linklerde zararlı yazılımlar mevcuttur.

Deeb webdeki siteler Tor gizli hizmetleri olarak isimlendirilir. Deeb webdeki siteleri normal sitelerden ayırt etmek basittir. “.Com” veya “.org” yerine, karanlık web adresleri üst düzey alan ” .onion ” ile ayırt edilebilir.

Deeb webe yeni giren biriseniz çok dikkatli olmalısınız.kandırmak için tasarlanmış dolandırıcılık, kimlik avı siteleri ve kötü amaçlı yazılımlar konusunda hiçbir eksiklik yoktur. Özellikle açık ağa gönderilen bağlantılar genellikle kötü amaçlıdır. Ve karanlık ağda çok az HTTPS kullanıldığından, bir web sitesinin gerçek olup olmadığını bir SSL sertifikası kullanarak doğrulamak mümkün değildir.

Okuduğunuz için teşekkürler…

Bir sonraki yazımız : https://sibermanset.com/manuel-sql-injection-nasil-yapilir/

Bu gönderiyi oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.