Haber Hack Grupları

Hacktivizm Kuruldu

Daha önceleri haber sitesi olarak kullanılan site eski Powerhack.net yöneticileri tarafından açılan forum hacktivizim forumu kuruldu.

Önceden imhatiminde bulunan KocaReis Kripton FataLworm gibi hack piyasasında ismi bilinen kişiler imhatiminde yaşadığı sorunlardan sonra orayı bırakıp yeni bir hack forumu açılar.

Açılan hack forumu : Hacktivizm.org

Powerhack.net Neden Açılmadı ?

Hacktivizm açılırken herkesın aklında olan eski hack formununa neden devam edilmediğiydi. Yaklaşık bir kaç hafta önce powerhack domainin hacklediği haberlerini görmüşdünüz.

Forumun kurucusu FataLworm ile yapdığımız konuşmada domainin reglendiği ve bu yüzden açılmadığını bunun yerine hacktivizm forumunun kurulduğunu dile getirdi.

Hacklenme Olayı

Bir kaç hafta önce herkes tarafından konuşulan konu ise powerhack.net domainin Lamb denilen sözde hacker tarafından hacklenmesi oldu. Sözde hacker o kadar domaini hackleyip gövde gösterisi yapmaya çalışıyordu.

Ama unuttuğu şey domani barındırdığı yerdi.

Görüldüğü üzere powerhack.net domaini sibermagazine.net’te barındırıyordu. Burasıda SpyHackerz admini Gençtürke aitti. REG domain basıp böyle övünmek onlara yakışır zaten.

Power Hack Kimdir ? 

PowerHack, hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından Gücümüzü göreceksiniz sloganıyla 2017 yılında kuruldu. … Kısa zamanda yaptığı icraatlerle ses getirmiş en büyük Türk hacker gruplarından biridir. Grup şuanda yasal zorunluluklardan dolayı kapalı durumdadır.

Özellikle ünlü kişilerin web sitelerini hackleyerek sürekli gündeme gelmişlerdir. Bunun yanı sıra bir çok hack platforumunuda hacklemişlerdir.

Okuduğunuz için teşekkürler. Hacktivizm grubuna başarılar dileriz.

Bir sonraki yazımız : https://sibermanset.com/lana-del-rey-hacklendi/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: