Sosyal Medya

Sosyal Medya Uygulamalarına Ceza

Ülkemizde yeni gelen bir yasa ile sosyal medya uygulamalarının Türkiyede temsilci bulundurma zorunluluğu getirilmişdi. Sosyal medya uygulamarına ceza geldi.

Ceza Üstüne Ceza 

Yeni gelen yasa ile popüler sosyal medya uygulamalara 30 günlük izin verilmişdi. 30 gün içinde bu şirketlerin Türkiyede temsilci bulundurmaları istenmişdi.

Bir televizyon kanalında açıklamada bulunan devlet yetkilisinin yapdığı açıklamada. Temsilci bulundurma için verilen sürede istenilen koşulları yerine getirmediği için ceza aldıklarını açıkladı.

Facebook Twitter YouTubeTikTok ve Instagram popüler sosyal medya uygulamalarının şartları yerine getirmediği için 30’ar milyon TL ceza kesildiğini belirtti.

Ekim ayında uygulamaya giren 1 milyon kullanıcı bulunduran sosyal medya uygulamaları temsilci bulundurma zorunluluğu getirilmişdi.

Daha önce bu şirketlere belirli bir süre verilmişdi. İnstagram Twitter Facebook gibi uygulamarının hiçbiri bu yasaya uymamışdı. Bu sorunun ardında BTK ( Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ) devreye girmişdi. BTK bu yasaya uymayan her şirket için 10’ar milyon TL ceza vermişdi.

Cezalar üst üste verilmeye devam ediyor 2 kere bu cezaya uymayıp 40’ar milyon TL ceza alan şirketler hala direnmeye devam ediyorlar. Bu şirketlerin ne zamana kadar direneceği merak ediliyor.

Bir sonraki yazımız : https://sibermanset.com/whatsappdan-geri-adim-aciklama-geldi/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: