Instagram’da profil fotoğrafı yapınca hesabın kapanmasına neden olan fotoğraf

0 3

Instagramda her fotoğrafı profil fotoğrafı yapabilirsiniz. Bir tanesi hariç bugünler de viral olan olaylardan biri ise profil fotoğrafı yapınca hesabınızın kapanmasına neden olan bir fotoğraf.

Hesabınız Kapanıyor

Fare maskeli insan fotoğrafının Instagram’da yasak olmasının aslında bir nedeni var. İşte açıklaması

Fare görünümlü bir insan fotoğrafı Facebook ve Instagram gibi platformlarda kesinlikle yasak. Hatta bu fotoğrafı profiline yükleyenlerin hesapları direkt olarak kapatılıyor.

Olayın aslı ise fotoğrafın Mavi Balina ve Momo gibi oyunlarda kullanılması. Çocukların kendilerine zarar verip hatta intihara sürüklendiği bu oyunlarda emirleri veren kişilerden bazıları bu fotoğrafı kullanıyordu.

Fotoğrafın Hikayesi

Fotoğraf bir maske tasarımcısı olan Samuel Canini ait. Fotoğraf ilk başlarda kullanıldığında herhangi bir sorunla karşılaşılmıyordu. Ama daha sonra bu fotoğrafın kötü niyetleri şekilde kullanılması ardında bu nedenle ınstagram gibi sosyal medyalarda yasaklandı.

Son 1 yıldır insanları ölümüne sahip olan Türkiyede de ve tüm Dünyada gündeme oturan Mavi balina , Momo gibi oyunlarda ilk başladığınızda bu fotoğraf ile karşılaşıyorlardı. Bu olaylar ve bunun gibi olaylarda kullanılması fotoğrafın sosyal medyada da yasaklanması neden oldu.

Kullanınca Hesabınıza Ne Olur ?

Sosyal medya tarafından kullanılması yasak olduğunu belirtmişdik. Peki kullanırsak ne olur ?

Fotoğrafı profil fotoğrafı yapdığınızda hesabınız 5 dakika içinde kapatılcak ve karşınıza böyle bir ekran gelecekitir.

Görüldüğü gibi hesabınız instagram tarafından kapatılacaktır. Ama hesabınız  ömür boyu kapanmıyor tekrar hesabı açma imkanınız vardır.

okuduğunuz için teşekkürler…

sıradaki yazımız : https://sibermanset.com/instagram-hesaplari-nasil-caliniyor/

Bu gönderiyi oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.